امروز: سه شنبه، 12 فروردین 1399

بلاگ و دپارتمان آموزشهای کاربردی

خوش آمدید


تفاوت Home - Work و Public Network در شبکه چیست!

تفاوت Home - Work و Public Network در شبکه چیست!


تا به حال چند بار این سوال مطرح شده است که تفاوت Home ، Work و Public Network در شبکه چیست ؟
وقتی برای بار اول به اینترنت متصل می شوید یا از یک برنامه مجازی ساز ویندوز استفاده می کنید پنجره بالا نمایش داده می شود و از شما این سوال را مطرح می کند که نوع شبکه خودتان را انتخاب کنید . در بیشتر مواقع بدون هیچ حساسیتی کاربران یک گزینه را انتخاب و این صفحه را تایید می کنند .

ولی بهتر است در محط سیستم عامل هر کاری که قرار است انجام شود بدانیم دقیق چکاری برای ما قرار است انجام بدهد . در ادامه تفاوت این سه گزینه را توضیح میدهم . بهتر است بدانید با انتخاب هر کدام از اين موارد تنظيمات امنيتي ويندوز و ديوار آتش شما نسبت به نوع شبکه‌اي که استفاده مي‌کنيد، تنظيم مي‌شود.

قبل از شروع در مورد پاسخ به سوال مطرح شده اجازه بدهید یک پیش زمینه ای در مورد امنیت سیستم عامل 7 و 8 برای شما بگویم .در ويندوز ٧ و 8 براي سادگي اشتراك فايل‌ها و دسترسي مجوزها و كاربران قابليت ويژه‌اي به نام Homegroup قرار داده شده است. توضیحات کاملتر در ادامه مطلب...

ویژه:رفع مشکل افت سرعت اینترنت با استفاده از دستور Netstat -ON

ویژه:رفع مشکل افت سرعت اینترنت با استفاده از دستور Netstat -ON


افت سرعت اینترنت به عوامل مختلفی بستگی دارد . ویروسی شدن سیستم عامل ، فعال شدن دیواره آتش ، افت سرعت سرویس ، مشکل داشتن مودم ، دانلود اتوماتیک برنامه ها و چند دلیل دیگر .

اما یکی از مهمترین دلایل بر می گردد به دانلود خودکار نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم عامل که اگر در میان آنها یک بدافزار هم نصب شده باشد ترافیک مصرفی خیلی سریع تمام خواهد شد . از کجا متوجه شویم چه برنامه ای به اینترنت متصل است و آن را غیر فعال کنیم ؟

با استفاده از دستور Netstat -ON می توانید برنامه هایی که خواسته یا ناخواسته بر روی سیستم شما در حال اجرا می باشند را شناسایی کنید . فرصت رو از دست ندهید و همراه ما باشید...

آموزش پیدا کردن رمز عبور وایرلس از طریق دستورات CMD ویندوز

آموزش پیدا کردن رمز عبور وایرلس از طریق دستورات CMD ویندوز


وب سایت fixkb مقاله ای در بخش آموزش خود قرار داده که با استفاده از دستورات CMD می توان رمز عبور شبکه را پیدا کرد . البته ما نیز از این آموزش عقب نبودیم و آن را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

برای استفاده از این ویژگی باید دسترسی ادمین داشته باشید و نام شبکه را نیز بدانید . البته پیدا کردن عنوان شبکه که کار مشکلی نیست زیرا با روشن کردن تلفن همراهتان می توانید نام شبکه وایرلس را پیدا کنید . اما رمز عبور کمی متفاوت است و حتما باید دسترسی به کنسول داشته باشید . در ادامه روش انجام اینکار توضیح داده می شود . توضیحات کامل این آموزش در ادامه مطلب...