امروز: یکشنبه، 5 تیر 1401

بلاگ و دپارتمان آموزشهای کاربردی

خوش آمدید


سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت بادشهارت حضرت فاطمه زهرا (س) بر عموم هموطنان تسلیت باد

تاریخ شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) چه زمانی است؟
تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) به سه روایت اصلی نقل شده است. همواره این پرسش مطرح بوده است که کدام نقل از ایام شهادت آن حضرت به لحاظ تاریخی معتبر تر است؟

بر اساس منابع تاریخی، ایام فاطمیه به حسب روایات بیش از ده تا پانزده قول بوده ولی آنچه شهرت دارد، سه قول اصلی است:
1.روایت «40» روز که دهه اول گرفته می شود، بعد از شهادت رسول الله صلی الله علیه وآله که مصادف با 8 تا 10 ربیع الثانی است.
2.روایت «75» روز که دهه دوم گرفته می شود، مصادف با 13 تا 15 جمادی الاولی است.
3.روایت سوم «95» روز که دهه سوم گرفته می شود، مصادف با 1 تا 3 جمادی الآخر است که بیشتر مورد تاکید است.

محققان تاریخ اسلام معتقدند آنچه بیشتر مورد توجه و سندیت تاریخی است روایت سوم یعنی 95 روز است. البته مراجع تقلید و اهل معرفت به مومنان توصیه می کنند که هر سه قول را به برپایی عزاداری همت گمارند. در هر صورت روایت دوم شهادت حضرت زهرا(س) برابر 13 جمادی الاول که است و روایت سوم برابر سوم جمادی الثانی خواهد بود. این دو روایت در تقویم رسمی ثبت شده است. البته عموما پس از انقلاب اسلامی مرسوم شده است که این ایام را در سه دهه مجزا برگزار می کنند که برگزاری دهه اول بیشتر در میان بخشی از مذهبی ها و هیاتی ها مرسوم است و دهه دوم و سوم در جامعه ما عمومیت بیشتری دارد.

ویژه: سخنی کوتاه از گیگا دانلود فارسی ؛ مرجع دانلود رایگان فارسی زبانان

ویژه: سخنی کوتاه از گیگا دانلود فارسی ؛ مرجع دانلود رایگان فارسی زبانان

دنیای دیجیتال گیگا دانلود فارسی ؛ وب سایتی از جنس مردم


شاید برای شروع اینگونه بهتر باشد، خوب داستان گیگا دانلود فارسی چه بود و چه شد..؟!
"مرکز دانلود گیگا دانلود فارسی" حاصل زحمات 3 دوست بود که از سال 1387 به طور تصادفی فقط برای دل خوشی ایجاد شد. دوستانی که به طور مجازی با هم آشنا و بنا به دلایلی از هم جدا شدند و این جدا شدن باعث آسیب دیدن یکی از بزرگترین وب سایت فارسی زبان ایرانی شد. وب سایتی که عموما محبوبیت آن همگی باز می گشت به بخش موسیقی بدون کلام و اطلاعات بسیار دقیقی بود که قرار میداد.

اطلاعاتی که حاصل کار بخش بازرگانی و اتاق فکر بخش توسعه و سرمایه گذاری شبکه ارتباطات لوناپارس بود. بخشی که تا به حال شاید به جرات می توان گفت در تمام وب سایت های فارسی زبان به طور کامل درخشیده است.

ویژه: سخنی کوتاه از گیگا دانلود فارسی ؛ مرجع دانلود رایگان فارسی زبانان


اما سخنی کوتاه با شما...
بعد از تغییرات "مرکز گیگا دانلود" و چند باری که قرار شد این وب سایت فعال شود ، بخش توسعه شبکه لوناپارس شخصا اقدام به تامین و ایجاد آن گرفت. از اینرو مرکز دانلود گیگا دانلود را در دل خود با نام " دپارتمان آموزش و مرکز دریافت فایل" برای عموم در دسترس قرا رداد و تمامیه مطالب و توضیحاتی که قبلا در دنیای دیجیتالی گیگا دانلود فارسی قرار داده می شد ، را در این بخش برای علاقمندان به طور مستقیم گردآوری و در دسترس قرار داده و خواهد داد.

کلیه علاقمندان "دنیای دیجیتالی گیگا دانلود فارسی" این امکان را خواهند داشت ، کلیه مطالب قبلی که از گیگا دانلود دنبال میکردند را در این دپارتمان دنبال و از داشتن جدیدترین نرم افزارهای روز جهان همراه با آموزش های ویژه و زیباترین و دل انگیزترین موسیقی های بدون کلام اختصاصی همراه با توضیحات کامل بهرمند شوند.

پس مثل همیشه ، همراه ما باشید...
(از طرف امیرحسین ، مدیر Lime)